Centrum Okulistyczne – nowoczesna metody leczenia oczu

Klinika okulistyczna to centrum okulistyczne, które jest jednym z najbardziej wyspecjalizowanych miejsc w Polsce, które w ramach swojej działalności oferuje m.in. nowoczesną mikrochirurgię, laseroterapię, kompleksową diagnostykę, oraz leczenie wszelkich chorób oczu, a także korekcję różnych wad wzroku, zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i również dzieci.

Jest to jedna z najnowocześniejszych klinik oka, która dysponuje innowacyjną aparaturą, dzięki czemu jest w stanie zaoferować swoim pacjentom kompleksową diagnostykę i jednocześnie bardzo nowoczesną terapię niezwykle groźnych dla naszych oczu i całego organizmu chorób takich, jak jaskra, choroby siatkówki, choroby plamki żółtej, AMD (zwyrodnienia plamki), które może być związane z podeszłym wiekiem, retinopatii cukrzycowej i wielu innych.

Operacje zaćmy wykonywane są z użyciem najnowocześniejszych na świecie – platformach, które są przeznaczone do fakoemulsyfikacji.

Od dziś jaskra nie musi być problemem

Na wyposażeniu kliniki dostępny jest laser, który szczególnie przeznaczony jest dla osób borykającym się z chorobą, jaką jest – jaskra, chorobą siatkówki, chorobą plamki, wtórnej zaćmy, a także diagnostyki i leczenia mętów w ciele szklistym. Okuliści w Warszawie dysponują laserem 2RT – jest to pierwszy w kraju certyfikowany ośrodek, skierowany do wdrażania terapii, która polega na tzw. odmłodzeniu siatkówki oka.

Terapia 2RT, jest jednocześnie pierwszą w pełni bezpieczną i przede wszystkim skuteczną metodą leczenia wczesnych postaci zwyrodnienia plamki, która nazywana jest również chorobą AMD. Centrum okulistyczne, jako jedno z nielicznych wykonało już ponad kilka tysięcy zabiegów za pomocą aparatu 2RT, zarówno u polskich, jak i również zagranicznych pacjentów.

Dodatkowo Instytut Oka cieszy się również posiadaniem najnowszej generacji aparatu Casia, szczególnie przeznaczonego do badania OCT w przednim odcinku oka. Jest to badanie optycznej tomografii koherencyjnej przedniego odcinka oka, nazywane w skrócie ASOCT.

Dodaj komentarz