Miłość za ekranem monitora

Randki internetowe mają w zasadzie same zalety. Jest to bardzo wygodny sposób poznawania nowych, ciekawych osób. Portale randkowe działają cały czas i można na nie szybko wejść w każdej chwili. Na wiadomość od kogoś poznanego w Internecie nie musimy odpowiadać od razu i nie otrzymamy 50 powiadomień, a potem słynnej wiadomości o treści „udanego życia”. Tutaj po prostu jest wygodnie, bezstresowo, komfortowo, a do tego można zbudować bardzo wartościowe relacje. Bywa to jednak czasami pułapka.

Pamiętajmy, że Internet to dopiero początek

Wielkie, prawdziwe zalety randek online sprawiają, że czasami po prostu przy nich zostajemy, bo tak jest wygodniej. Codziennie wieczorem wskakujemy tam na pół godziny, zaspokajamy nasze potrzeby bliskości i idziemy spać, bo jutro znowu praca. Nie jest to jednak prawdziwy związek i można się spodziewać, że rozpadnie się dość szybko.

Spowodowane jest to tym, że prawdziwy związek wymaga realnej bliskości, której przez Internet nie da się zbudować. Z czasem zaczyna brakować wielu elementów, które związek musi oferować i jedna z osób znajdzie sobie kogoś, kto da jej więcej. Druga osoba wtedy zostanie sama. Związek po prostu nie może zostawać w swojej pierwotnej, ograniczonej postaci.

Dodaj komentarz