Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

arley3.jpg
arley3.jpg


arley2.jpg
arley2.jpg


ariel4.jpg
ariel4.jpg


kurs17.jpg
kurs17.jpg


ajan17.jpg
ajan17.jpg


rasulov17.jpg
rasulov17.jpg


PSzzmiana.jpg
PSzzmiana.jpg


SLJpodium1.jpg
SLJpodium1.jpg


SLJpodium2.jpg
SLJpodium2.jpg


SLJpodium3.jpg
SLJpodium3.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: magda
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 2
Wszystkie: 3

Na stronie:
Gości: 336
Użytkowników: 1
Razem: 337
Teraz online:
01: marek_d


AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #8 – ZA DUŻO RDZY !!!
Wysłano dnia 30-11-2015 o godz. 19:36:14 przez Autor

FRPC informuje
W dziennikarstwie już tak jest, iż sportowy wynik na imprezach mis- trzowskiej rangi przenosi się na szybkość i chęć opisywania tego co się wi- działo. W ostatnich latach tak było po triumfie Adriana Zielińskiego na MŚ w Antalyi i londyńskich igrzyskach olimpijskich, czy po brązowym medalu Bartłomieja Bonka tamże. Cieszyły europejskie sukcesy Adriana i Bartka, jeszcze tak niedawno temu mistrzostwo globu seryjnie zdobywał Marcin Dołęga. „Pióro niosło” wtedy iście kosmicznie, a jedynym pragnieniem było to, aby tekst jak najszybciej dotarł do redakcji i został wydrukowany lub natychmiast znalazł się na stronie internetowej. Teraz, po Mistrzostwach Świata w Houston, bardzo trudno mi było zabrać się do pisania bo poza krytyką naszych pisać nie ma o czym – no oczywiście poza fantastycznymi wynikami nowych championów i medalistów na czele z epokowymi osiągnięciami Rosjanina Aleksieja Łowczewa w +105, czyli 264 kg w podrzucie i 475 w dwuboju ! Obca jest mi także schadenfreude, czyli tak częsta w Polsce zasada, iż zawsze ktoś jest kontent z porażki rodaków. Bo po Houston są wyłącznie nagie fakty, a żądne złe moce nie sabotowały polskiego dźwigania w Toyota Center.Nasza ekipa nie zrealizowała żadnego z zamierzonych celów. Polki jak nie miały żadnej kwalifikacji olimpijskiej, tak nie mają – uplasowały się na XXV miejscu – a przypom- nijmy jak obficie było trzy lata temu w olimpijskim Londynie. Panowie zatrzymali się na 4. kwalifikacjach po Ałmatach 2014 i w Teksasie uplasowali na miejscu XIV nie dodając nic do dorobku. Ale to naprawdę nie jest wielki problem, bo poza Joanną Łochowską, Adrianem Zielińskim, Bartkiem Bonkiem, Arkadiuszem Michalskim i może Danielem Dołęgą PZPC tak naprawdę nie ma kogo wysłać na igrzyska! Ba, nawet na MŚ nie uzbieraliśmy pełnego 8-osobowego składu panów. Tak źle nie było od dawna, a równia pochyła na jakiej znalazły się ciężary i to zaraz po starcie w igrzyskach 2012 jest aż nadto widoczna. Są tylko pytania. Dlaczego Bonk spalił rwanie na 183 kg, co musi zrobić starszy z Zielińskich aby na dobre zaaklimatyzować się w kategorii do 94 kilogramów, kiedy Michalski (to ciągle wielka nadzieja naszej sztangi) podrzuci owe mityczne 218 kilogramów, czy warto nadal inwestować w Tomasza Zielińskiego ? Bo pułap 5-6 miejsc to trochę za mało, a championat po raz kolejny wykazał świetną kondycję dyscypliny, na pomoście szalała młodzież, ale pokolenie starsze nie oddawało pola. Seryjnie bite były rekordy życiowe (tylko nie przez Polaków) o rekordach świata nie wspominając. Aż miło pomyśleć co się będzie działo w Rio de Janeiro.

Dlaczego z Houston wracamy na tarczy, bez medali i kwalifikacji, dlaczego miesiąc temu na MP w Wałbrzychu wyniki reprezentantów były lepsze, dlaczego nie tra- fiono z formą ? Chyba wpływ miały wszystkie możliwe czynniki. Błędy techniczne, przygo- towanie siłowe, dyspozycja mentalna i zbytnia pasywność. Do tego przez ostatnie trzy lata było za dużo zmian i chaosu wśród prowadzących seniorskie kadry narodowe, co być może przełożyło się na nieład przygotowań i poziom autorytetu szkoleniowców. Wyczerpał się też pomysł indywidualnego cyklu szkoleniowego braci Zielińskich, bo przecież postępu brak. Nie wiem jak jest z zaangażowaniem nauki w proces szkoleniowy, czy my w ogóle przyswajamy nowinki treningowe. Co z opieką medyczną (Bonk z przepukliną kręgosłupa ?) Bo przecież kadra miała optymalne warunki szkoleniowe i finansowe. A może mega-zgru- powania w Spale to już nie jest to czego potrzeba najbardziej, a do czołówki trzeba dopuścić świeżej krwi ?

Po Houston bardzo chciałbym poznać ocenę startu dokonaną przez trenerów, Za- rząd PZPC i pion szkolenia związku, Ministerstwo Sportu i Turystyki i resortowe Centrum Metodyczno-Szkoleniowe. Jeszcze niedawno takie materiały zamieszczała związ- kowa strona internetowa i cykliczne „Materiały Szkoleniowe PZPC”… Czy warto zadać pytanie o częstotliwość startów Polaków, szczególnie międzynarodowych, w sezonie, bo chyba ich za mało co powoduje potem ów stupor na mistrzowskich imprezach ? Przykładem niech bę- dziemłodziutka Łotyszka Rebeka Koha (w debiucie X-ta na MŚ), która prędko przyle- ciała z Houston, wsiadła w samochód i z Ventspils przyjechała startować w… Ciechanowie na Memorialne Andrzeja Matusiaka ! Za dużo rdzy na polskiej sztandze. Trzeba znaleźć środki i ludzi żeby ją usunąć... (Jacek Korczak-Mleczko; 29.11.2015)

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez Autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.05 sekund :: Zapytania do SQL: 50