Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 241
Użytkowników: 0
Razem: 241

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?
Wysłano dnia 07-12-2015 o godz. 18:48:43 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
Minął tydzień od Mistrzostw Świata w Houston, ale w mediach jakoś nie doczekaliśmy się choćby wstępnej oceny nieudanego polskiego startu. Milczą władze związku, sztab szkoleniowy i resort sportu. Oczywiście co nagle, to po diable – lecz oczekiwanie na pierwsze analizy jest rzeczą zrozumiałą, bo przecież kadra PZPC nie działa w próżni i nie jest grupą, której krytyka nie dotyczy, zaś posypanie głów popiołem jesz- cze nikomu nie zaszkodziło. Problem zasygnalizowała jednak oficjalna internetowa strona związkowa, dając dość kuriozalną (oficjalną ?) wykładnię sytuacji. Rzecz opiera się na za- łożeniu, iż odnośnie polskich ciężarów za dużo jest „snów o potędze”, a za mało rzeczywistego rozpoznania jej siły. Że jest za dużo chciejstwa i legendy, a za mało sza- cowania mocy i realnych szans na sukcesy. Że odkąd wprowadzono obecne kategorie wagowe, to męskie triumfy odnosiliśmy tylko w 85, 94 i 105 kg, a reszta jest milczeniem. Czytam też, iż w środowisku jest zbyt wielu „krytykantów”, dominuje „wylewanie żółci”, „opluwanie i szczy- panie”, że nie przystoi obarczać odpowiedzialnością prezesa Szymona Kołeckiego...Nie przesadzajmy z tymi snami o potędze. Chodzi przecież o to, iż w ostatnich latach zawsze mieliśmy zawodników którzy zdobywali medale Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich, a nadzieje na kolejne sukcesy nie brały się z powietrza. Nasza sztanga ma bowiem swój potencjał, a na tle totalnego kryzysu polskich sportów walki (zapasy, judo, boks, szermierka) nie ma się czego wstydzić. Twierdzę, że w przeciwieństwie do wielu dyscyplin mamy nadal szanse na olimpijskie medale, chociaż po fantastycznym londyńskim występie nastąpiło jakieś wewnętrzne uśpienie, zanik dyskusji merytorycznej i jakości szko- lenia, trenerskie karuzele i odejście od kolektywnego zarządzania. Liczę więc na trans- parentność i wiwisekcję tematu podczas zapowiadanej rychłej narady w Spale. Zaś krytycy tego stanu naprawdę nie są frustratami i nie wylewają żadnej żółci w myśl zasady, im gorzej tym lepiej. To nie tak ! Każdy z nich jest na swój sposób patriotą dyscypliny i chce żeby były owe wyśnione medale. Nikt nie pragnie też, aby sztanga zsuwała się do medialnej niszy, bo przecież Houston poza „Przeglądem Sportowym” i transmisjami Eurosportu w ogóle nie zaistniało na innych łamach, a „Kronika” championatu na antenie TVP 1 przypominała po raz kolejny fragment jakiejś kabaretowej biesiady.

Ledwo jednak nasi wrócili z Teksasu, a już mamy kolejny pasztet. Oto li tylko ze stron Polskiej Sztangi dowiedzieliśmy się, iż u bram PZPC kolejna afera dopingowa. Że podczas opolskiego finału ekstraklasy wpadł jeden zawodnik mistrza (Budowlanych) i jeden wicemistrza (Tarpana), co po odjęciu ich punktów i dodaniu wyników szóstych zawodników da tytuł ekipie z Mroczy. Porobiło się, oj porobiło… W tej atmosferze w piątkowy wieczór w siedzibie PKOl odbyła się Gala 90-lecia PZPC. Za najpopularniejszego (czemu nie naj- lepszego ?) sztangistę tego okresu uznano świętej pamięci Waldemara Baszanowskiego, u pań zwyciężyła Agata Wróbel, Trener 90-lecia to nieodżałowany Klemens Roguski, a impreza to... warszawskie MŚ z 1969 roku… Jak tam było na Gali nie wiem, bo nie zostałem zapro- szony. Widać 40 lat pisania o polskiej sztandze, to zbyt mało... (Jacek Korczak-Mleczko; 06.12.2015)

ps) Marna to będzie pociecha, ale ja też (MD) nie zostałem zaproszony i wcale tego nie żałuję ! Na Gali, wśród przedstawicieli mediów byli zresztą tylko Ci, którzy piszą o polskich ciężarach... dobrze, przynajmniej w ostatnich trzech latach ! Nie było za to wielu innych, bardziej lub mniej znaczących w historii polskich ciężarów. Na oficjalną listę osób odznaczonych medalami 90-lecia PZPC też nie ma co liczyć, choć ta byłaby zapewne niezwykle interesująca...
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ? (Wynik: 1)
przez kirke dnia 08-12-2015 o godz. 08:42:08
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Pan Baszanowski został wybrany najpopularniejszym ciężarowcem bo był to plebiscyt na NAJPOPULARNIEJSZEGO nie na NAJLEPSZEGO ciężarowca... I nie mieszajcie śp. Pana Baszanowskiego do kłótni miedzy Wami a Związkiem bo to troszkę nie na miejscu. Re: CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ? (Wynik: 1)
przez marek_d dnia 08-12-2015 o godz. 19:17:59
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To błędna ocena, wszak nikt z PZPC się nie kłóci ani też, jak sie wydaje, autor felietonu nie wykorzystuje do tego celu osoby ś.p. Waldemara Baszanowskiego ! Swoją drogą, plebiscyt bardzo szybko zniknął ze strony PZPC a czytelnicy, nie tylko związkowej witryny, chcieliby poznać pełne wyniki tej internetowej zabawy. A zatem, kto był 2, 3, 5, 10... ?
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 68