Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 278
Użytkowników: 0
Razem: 278

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Prasa Donosi: DUŻE STĘŻENIE HORMONU WZROSTU KOKSU !
Wysłano dnia 03-01-2016 o godz. 17:33:45 przez autor

Prasa donosi Autor napisał "
Kiedy się wydawało, że sportowi nie może się przydarzyć nic gorszego niż dopin- gowa afera Lance'a Armstronga, siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France, sta- diony znów się zatrzęsły. Najwyżsi działacze Międzynarodowej Federacji Lekkoat- letycznej (IAAF), w tym szef, jego syn, skarbnik, główny prawnik i główny spec od antydopingu, brali łapówki za krycie rosyjskich lekkoatletów na koksie, a labora- torium antydopingowe w Moskwie i rodzima federacja brały udział w państwowym systemie tuszowania dopingu. Być może - nie wierzę w to, ale teoretycznie jest to możliwe - lekkoatleci Rosji zostaną wykluczeni z przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Byłaby to katastrofa dla igrzysk i dla uczciwych rosyjskich sportowców, prawdopodobnie tacy jednak są. Kto wie, może nawet większość. Dyskwalifikacja reprezentacji nie byłaby ewenementem. Takie przypadki już się zdarzały, choć mniejszym federacjom sportowym z mniej ważnych krajów. Teraz chodzi o lekkoatletykę, królową sportu olimpijskiego, i Rosję, czyli stadionową potęgę. Postulat już jest i groźba wisi nad Rosją, jeśli nie wdroży wymaganego przez WADA (Światową Agencję Antydopingową) planu naprawczego. Ktoś mógłby powiedzieć, że reakcja światowych władz sportu jest nazbyt histeryczna. Ja jednak uważam, że ani trochę. Mało tego - ta sprawa może zmienić sport znacznie bardziej niż Armstronga. Gdy się głębiej zastanowić, rzecz jest poważniejsza niż afera z udziałem najbardziej osławionego kolarza Tour de France. Armstrong doprowadził do perfekcji branie dopingu i oszukał każdą organizację pilnującą uczciwości rywalizacji. Teraz instytucje pilnujące uczciwości rywalizacji same wzięły udział w dopingu, ba, nawet próbowały nim zarządzać na swój przestępczy sposób. Jak policja kryjąca za łapówki rzesze przestępców dokonujących rozboju w biały dzień. Są oczywiście drobne niuanse - w sprawie Armstronga niejasną rolę odegrał szef kolarskiej federacji, z kolei teraz można mówić, że to przecież nie lekkoatletyczna federacja brała pieniądze za krycie dopingu, ale jej skorumpowani przedstawiciele.

Kiedy ostatnio byłem na spotkaniu ze studentami Zarządzania i Organizacji Uni- wersytetu Warszawskiego, zastanawialiśmy się także nad tym, czy to dobrze, że z dopingiem w konkretnej dyscyplinie walczą jej działacze ? Czy to dobrze, że z dopingiem w danym kraju walczą jego instytucje ? Krótko mówiąc, czy prezesowi Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów można w tym względzie zaufać ? Czy zaufać można prezesowi światowej federacji podnoszenia ciężarów ? Co będzie, gdy zostaną zmuszeni do decyzji okolicznościami - lepiej odsłonić jakąś ciemną tajemnicę ich sportu, czy dać sobie spokój ? A może odsłonienie tej tajemnicy nic nie da, a nawet obróci się przeciwko ich dyscyplinie, którą uprawiali przez dziesięciolecia, dzięki której utrzymują siebie i swoje rodziny ? Co jeśli upublicznienie jej doprowadzi do odwrócenia się od sportu sponsorów, postawi ich dyscyplinę w słabszej pozycji w rozmowach z telewizjami, ograniczy dopływ młodych talentów ?

Dylemat nie dotyczy tylko podnoszenia ciężarów, choć one rzeczywiście zainfekowane są potężnie. Na mistrzostwach świata w Houston, które dawno się zakończyły, w kategorii 94 kg Adrian Zieliński zdobędzie srebrny medal, choć był piąty. Trzech sklasyfikowanych przed nim złapano na dopingu. Jego brat Tomasz przesunie się z 11 na szóste miejsce z tego samego powodu. We wszystkich wagach złapano aż 17 dopingowiczów, wśród nich pięciu medalistów, dzięki temu, że do roboty zaprzęgnięto renomowane laboratorium w Montrealu. A w Polsce ? W Polsce w 2014 roku Marcin Dołęga dwukrotnie unikał kontroli, w końcu wpadł w Rosji na sterydach. Zdyskwalifikowano go dopiero latem 2015 roku. Na dopingu przyłapano brata prezesa związku Szymona Kołeckiego oraz syna trenera reprezentacji Jacka Chruściewicza. Wykryty został też pierwszy w Polsce przypadek stosowania hormonu wzrostu. U Krzysztofa Zwarycza, siódmego na igrzyskach w Londynie.

To właśnie podnoszenie ciężarów jest na razie jedynym przypadkiem faktycznego wykluczenia z Rio, a nie rosyjska lekkoatletyka. Nie pojedzie na olimpiadę zdyskwalifikowana z powodu dopingu bułgarska reprezentacja sztangistów. Bułgarska federacja się nie zgadza, protestuje też rząd. Dlatego jestem zdania, że znacznie czystsza jest sytua- cja, iż z dopingiem w tych najważniejszych olimpijskich sportach powinna przede wszystkim walczyć niezależna światowa instytucja rozliczana ze skuteczności, a nie żadne krajowe organizacje. Takie plany są już rozważane. Bo przecież to właśnie niezależna WADA z pomocą federalnych agencji USA rozbiła w proch i pył Armstronga, a teraz rozkwasiła zgniliznę w IAAF i rosyjskiej lekkoatletyce. A następna w kolejności będzie pow- szechna korupcja dopingowa w Kenii... (Radosław Leniarski, sports.pl, 27.12.2015r.)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Prasa donosi
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Prasa donosi:
ADRIAN ZIELIŃSKI ZDYSKWALIFIKOWANY NA CZTERY LATA !!!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Prasa donosi


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.05 sekund :: Zapytania do SQL: 50