Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 260
Użytkowników: 0
Razem: 260

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #17 – TRANSFER I PLEBISCYT !
Wysłano dnia 12-01-2016 o godz. 18:42:11 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
Miniony tydzień przyniósł bardzo ważną i ciekawą wiadomość dotyczącą ciężarów i ich miejsca w hierarchii polskiego sportu – także tej finansowej i medialnej. Oto w Bydgoszczy triumfalnie ogłoszono (na łamach „Ga- zety Pomorskiej”) transfer dekady, czyli przejście braci Adriana i Tomasza Zielińskich z Tarpana Mrocza do Zawiszy. Jest to jednak transfer swoisty w szczegółach i jakże inny od zmiany barw klubowych choćby przez III-ligowego piłkarza. Ot, taki skrojony na siłę i finanse polskiej sztangi. Bracia Zielińscy (czyli mistrz olimpijski i świata, champion Europy oraz zawodnik z czołówki globu) przeprowadzają się do Bydgoszczy, za co Tarpan prezesa Szynala otrzyma 40.000 zło- tych. I to nie w gotówce, ale w sprzęcie i zorganizowaniu obozów szkoleniowych dla mroteckiej młodzieży na obiektach Zawiszy. Nie jest to przysłowiowa Kanada, a wycena sportowego kunsztu obu zawodników budzi jednak moje zdziwienie, bo ich wartość (Adrian to przecież kandydat do medalu w olimpijskim Rio de Janeiro) jest przecież dużo więk- sza. Ale ciężarowy rynek widać mamy taki jaki mamy i nie widać na nim ani spon- sorów, ani przyzwoitych pieniędzy – jest tylko logika taka jak widać. Więc nie piszę o tym, że owe 40.000 złotych na dwóch nie wystarczyłoby na transfer jakiegoś piłkarskiego beztalencia z, powiedzmy, Pelikana Łowicz do Wichru Kobyłka. Bo to zbyt bolesne…Ale w Bydgoszczy radość... Bracia wychwalają (szczególnie Tomasz) fakt kontaktu z woj- skiem i przywdzianie (nieco symboliczne) mundurów w ramach funkcjonującej przy Zawiszy Wojskowej Grupy Sportowej. Od lat jest w niej Ola Klejnowska-Krzywańska i bardzo to chwali. Nie wypalił jednak podobny eksperyment z Marcinem Dołęgą. Też był wielki opty- mizm i zapewnienia o miłości do armii, a skończyło się tak, jak się skończyło. Teraz zaś bra- ciom Zielińskim życzę jak najlepiej tym bardziej, iż mają szanse na mieszkania z wojskowej puli. No i gdy przyjdzie kiedyś kres kariery, to życie będzie toczyć się dalej i trzeba coś w nim robić. A wojsko na pewno daje taką szansę. Jest jeszcze pytanie o to jak odejście swoich „lokomotyw” przetrwa Tarpan. Oj, jakoś czarno to widzę, ale obym się mylił…Tomasz i Adrian ZIELIŃSCY (foto: pzpc.pl)

Jeśli zaś chodzi o duże pieniądze i triumf kasy oraz „woli kibiców” nad rozumem, to właśnie poznaliśmy najlepszego polskiego sportowca roku 2015 w 81 Plebiscycie „PS” i TVP. Niestety, a piszę o tym nie pierwszy raz, robi się ów plebiscyt coraz bardziej niesmaczną zabawą (?) i już najwyższa pora, aby oficjalnie zamiast najlepszych wybierać naj- popularniejszych, o ile będzie to miało jakiś sens. Kryteria sukcesu są bowiem proste jak drut, bo trzeba zdobyć mistrzostwo w klasycznej i popularnej dyscyplinie, pobić rekord, wygrać najważniejsze zawody roku. Ale u nas widać to nie obowiązuje. Nie wiem więc, co musi uczynić Anita Włodarczyk, aby wreszcie wygrać ten Plebiscyt skoro mistrzostwo świata, re- kord świata i triumf we wszystkich zawodach sezonu w jakich startowała to za mało. Podob- nie jest w przypadku Pawła Fajdka i Piotra Małachowskiego, którzy nie zmieścili się na podium. Nie wiem też robią w pierwszej „10” pan Sonik z peryferii sportu, czyli jazdy squadem po wertepach i jakaś panna w żelaznej klatce bijąca i kopiąca w twarz inne panny. To jakiś horror, a nie sport, bo co mogą o tym myśleć tacy wspaniali mis- trzowie jak pływak Radosław Kawęcki czy 800-metrowiec Adam Kszczot wyrzuceni poza „10” ? Wygrał Robert Lewandowski, trenerem roku wybrano Adama Nawałkę i wygląda to tak, jakby plebiscyt dotyczył tego roku, a piłkarze zostali mistrzami Europy… W internecie aż huczy od komentarzy, a wszystkie sprowadzają się do tego, iż plebiscyt w obec- nym kształcie nie ma żadnego znaczenia. Jak widać nawet w tej materii w narodzie nie ma zgody (Jacek Korczak-Mleczko; 10.01.br)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 50