Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 250
Użytkowników: 0
Razem: 250

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #22 - KOWADŁO I MŁOT !
Wysłano dnia 08-02-2016 o godz. 19:43:09 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
W dzisiejszej (poniedziałek 8. lutego) „Gazecie Wyborczej” ukazał się arty- kuł Radosława Leniarskiego pt. „Dopingowy układ z Szymonem Kołec- kim”. Rzecz tyczy okoliczności dopingowej odysei związanej z obecnym prezesem PZPC oraz działań ciężarowej centrali w jego sprawie z lat 1996, 2002 i 2004. Autor przypomina, iż owe trzykrotne (!) wykrycie dopingu u Kołeckiego skutkowało najpierw 2-letnią dyskwalifikacją, zaś kolejne przy- padki miast dyskwalifikacji dożywotniej zakończyły się „zamieceniem sprawy pod dywan”, co umożliwiło panu Szymonowi zdobycie olimpijskiego srebra w Pekinie 2008. PZPC – personifi- kowany przez byłego prezesa Zygmunta Wasielę – w roku 2002 zawarł nieformalny układ z IWF, która pod warunkiem wycofania Kołeckiego ze startu na MŚ nie nałożyła sankcji na Polskę i nie odebrała Warszawie prawa organizowania listopadowego championatu. Dwa lata później uznano Kołeckiego za winnego, chociaż… odstąpiono od wymierzenia kary mimo odmiennego stanowiska ówczesnej Polskiej Konfederacji Sportu. Na wszystko są oczywiście stosowne do- kumenty. Artykuł jest na swój sposób wstrząsający i z tego co wiem już wzbudził mocny odzew w środowisku i przez najbliższe dni na pewno będzie obowiązkową lekturą środowiska sztangi i całego polskiego sportu. Redakcja zapowiada też kon- tynuowanie tematu.Uważam i cała rzecz dotyczy przestrzegania procedur oraz najzwyczajniejszej moralności. Gdyby zachowano te pierwsze Kołecki odszedłby ze sportu w atmosferze skandalu i nigdy nie zostałby prezesem PZPC. Sternicy związku mieli jednak do niego rodzaj słabości, bo nikt nie przyzna iż był on tuzinkowym zawodnikiem. Wasiela zaś znalazł się pomiędzy młotem i kowadłem wybierając pomiędzy prawdą, a ponadczasowym interesem (MŚ 2002) całej sztangi. Więc ze spolegliwego ratownika nagle zaczyna stawać się ofiarą, bo Kołecki odwraca role i stwierdza w „GW”, iż „gdyby to była prawda, to te informacje obciążyłyby w pierwszej kolejności Wasielę, a nie mnie. Tuszowanie wpadek dopingowych przez szefa związ- ku i IWF jest nielegalne, niedopuszczalne i mogłoby wywołać aferę na skalę międzynarodową”. W artykule czytamy też: „Kołecki sugeruje, że Wasiela ma prywatny powód by go atakować. W tym roku są wybory do władz PZPC i możliwe, że z tego powodu obserwujemy zwiększoną aktywność Zygmunta Wasieli (…) – dodaje”. A gdzie jest powiedziane, że to Wasiela był inspiratorem tekstu w „GW” ? I to przecież nie on się koksował… (Jacek Korczak-Mleczko; 08.02.br)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: CIĘŻKIE SPRAWY #22 - KOWADŁO I MŁOT ! (Wynik: 1)
przez Odyseusz dnia 08-02-2016 o godz. 20:14:17
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
O, następny "sprawiedliwy kowboj z Teksasu" się znalazł! Panie Jacku, trochę wyobraźni jednak jest wskazane. To co robił z tą sprawą pan Wasiela przez ostatnie 14 lat? Teraz mu się przypomniało? Prawda życiowa jest jednak prosta - albo się ma zasady, albo się ich nie ma! Tu nie ma wyjątków! "(...) miedzy młotem a kowadłem". Bieeedniuuusi Wasiela! A, w tym roku wybory, ach zapomniałem. Gdzie byłeś Zygmunciku z tą sprawą przez 14 długich lat? A, uczestniczyłeś w tym, czyli: sprzedałeś się również, wbrew (obecnym! ;) :)) swoim zasadom. Teraz piejesz o swojej krzywdzie? Trzeba było Kołeckiego zdyskwalifikować. Ale to wtedy byłoby niekorzystne dla twoich indywidualnych korzyści. Ale za to teraz jest korzystne nagłaśnianie tej sprawy. Do kogo masz żal? Trzeba było jako "ostatni sprawiedliwy" postawić się i powiedzieć: król jest nagi! Nie zrobiłeś tego, to do kogo qur.a masz żal???
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.06 sekund :: Zapytania do SQL: 59