Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 335
Użytkowników: 0
Razem: 335

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Z Kraju: LKS DOBRYSZYCE ZNÓW BEZ SIŁOWNI ...
Wysłano dnia 30-01-2006 o godz. 21:07:24 przez autor

Z Kraju Autor napisał "
W łódzkiej prasie dużo się ostatnio pisze o naszej dyscyplinie sportu... niestety, wszystko za sprawą „konfliktu”, jaki rozgorzał pomiędzy sekcjami podnoszenia ciężarów UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce. W jego efekcie, zawodnicy z Dobryszyc stracili swoją siłownię, miejsce treningów oraz, przynajmniej do marca br, szansę na jakąkolwiek sportową rywalizację. Dlaczego tak się stało…?W regionie łódzkim podnoszenie ciężarów uprawia się 9 klubach… LKS Dobryszyce, UMLKS Radomsku, LKS Opocznianka Opoczno i LUKS Gryf Bujny to te najmocniejsze i najbardziej znane. W ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego LKS Dobryszyce z dorobkiem 115,5 pkt. uplasował się na 7, natomiast wśród klubów Ludowego Zrzeszenia Sportowego jeszcze wyżej, bo na 5 miejscu. Jego trener i wiceprezes w jednej osobie – SEBASTIAN OŁUBEK jest także najlepszym szkoleniowcem łódzkiego OZPC a w internetowej sondzie „Polskiej Sztangi” został uznany za najlepszego trenera klubowego minionego sezonu w Polsce. Klub z Radomsko to z kolei wytrawny ligowiec, podczas ubiegłorocznej, I-ligowej rywalizacji „Drużynowych Mistrzostw Polski” został ostatecznie sklasyfikowany na wysokim... 8 miejscu. Oba kluby mogą się też pochwalić licznymi, indywidualnymi sukcesami swoich zawodników. Cóż zatem spowodowało, że dzisiaj znalazły się w „konflikcie” ?

W minionym tygodniu zarówno „Dziennik Łódzki” (25.01.br), jak i lokalne tygodniki: „Co nowego” (27.01.br) oraz „Komu i czemu” (25-31.01.br) rozpisywały się o całej sprawie, prześcigając się przy okazji w oryginalności tytułów... „RADNY SPORTOWIEC WALCZY NIE FAIR” (Dziennik Łódzki), „DO AKCJI WKROCZYŁ SANEPID” (Co nowego), „RADNY KONTRA CIĘŻAROWCY” (Komu i czemu). Wszystko rozpoczęło się jednak w momencie, gdy rodzice jednego z obiecujących młodzików UMLKS Radomsko zapragnęli, by ich „pociecha” kontynuowała naukę w Zespole Szkół Rolniczych w Dobryszycach a dalszą karierę sportową w tamtejszym LKS-ie. Tego dla JANA CIEŚLIKA, dyrektora UMLKS Radomsko i jednocześnie powiatowego radnego... było za wiele, oskarżył trenera z Dobryszyc o... rzekome „podkupywanie zawodników” i... „spowodował” przeprowadzenie w jego siłowni kontroli „Sanepidu” oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Jak twierdzi trener Ołubek, ów „młodzik” jest jednak pierwszym zawodnikiem UMLKS, który miały teraz trenować w klubie z Dobryszyc.

Gwoli wyjaśnienia trzeba powiedzieć, iż 2 lata temu spłonęła poprzednia siłownia klubu z Dobryszyc. Od tamtego czasu jego zawodnicy trenowali w pomieszczeniu byłej hydroforni przy Zespole Szkół Rolniczych, które po wymalowaniu przekształcono w tymczasową siłownię. Pomimo trudnych warunków do treningu ciężarowcy z Dobryszyc byli wdzięczni Dyrektorowi Szkoły za udzieloną wówczas pomoc a satysfakcja z odnoszonych sukcesów niwelowała wszelkie niedogodności. Do czasu...

Przypadek „spowodowania” kontroli „Sanepidu” i PIP w tymczasowej siłowni klubu, trener Sebastian Ołubek nazwał próbą wyeliminowania jego drużyny z rywalizacji sportowej i starań o dotację ze starostwa powiatowego. Sanepid nie wydał, co prawda decyzji o zamknięciu siłowni, jednak stwierdził, że panujące tam warunki stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób korzystających z tego pomieszczenia. Dyrektor Szkoły – Pan WIESŁAW OLEJNIK zmuszony był opróżnić dotychczasową siłownię ze sprzętu i przenieść go... w inne miejsce, które najwcześniej w marcu br, zostanie wyremontowane, zaadaptowane na nową siłownię oraz wyposażone w toalety, szatnie i natrysk. Do tego czasu ciężarowcy miejscowego LKS-u nie będą mieli gdzie trenować, przez co stracą szansę na udział w jakiejkolwiek sportowej rywalizacji. Pomyśleć, że wszystko to działo się w chwili, gdy przebywali na obozie treningowym w Ostrowiu Wlkp…! Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ruszy wreszcie budowa upragnionej hali sportowej w Dobryszycach, którą zamierza postawić miejscowy Wójt. Tyle prasowych doniesień.

Symptomatyczne, iż nasza dyscyplina sportu trafia do prasy najczęściej w wyniku doniesień o ujawnieniu kolejnego przypadku dopingu w świecie ciężarów, bądź też gdy pojawiają się problemy... tak jak chociażby ostatnio w przypadku „Czarnych-Góral” Żywiec czy też Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” i organizacji ME we Władysławowie. Zdecydowanie mniej pisze się natomiast o samych osiągnięciach, medalach i wynikach uzyskiwanych na ciężarowych pomostach. W sporządzonym ostatnio raporcie nt. popularności sportu, podnoszenie ciężarów zajęło miejsce w... czwartej „10-tce” ! Ten „wynik” musi dawać do myślenia. W Polsce ciężary uprawia ledwie 2000 zawodników i zawodniczek zrzeszonych w blisko 80 klubach (wg stanu na 01.01.2001r). Zdecydowana ich większość ledwo wiąże koniec z końcem, meandrując pomiędzy codziennością a brakami w sprzęcie. Polskie ciężary potrzebują sukcesów... nie zaś swad i wewnętrznych konfliktów. Z informacji uzyskanych od Prezesa Łódzkiego OZPC – Pana BOGDANA SZEJN, wynika, że zamierza on spotkać się pod koniec tygodnia z zainteresowanymi stronami oraz spróbować zażegnać ów konflikt. Czy mu się to uda… zobaczymy.
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Z Kraju
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Z Kraju:
MARIUSZ JĘDRA DOPIĄŁ FORMALNOŚCI… !


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 8


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Z Kraju


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: LKS DOBRYSZYCE ZNÓW BEZ SIŁOWNI ... (Wynik: 1)
przez Mikietka dnia 31-01-2006 o godz. 14:33:24
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Racja, tylko się pisze o problemach tego sportu, a w ogóle nie zauważa się jego zalet. Mam nadzieję, że LKS Dobryszyce jak najszybciej dostaną klub i będą mogli dalej trenować i osiągać sukcesy:)
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.08 sekund :: Zapytania do SQL: 59