Właściwa motywacja do związku

Wszyscy chcemy być w związku, prawda? Nie do końca. Wiele osób znajduje się w takim momencie swojego życia, że związek jest im zupełnie niepotrzebny lub wręcz go sobie na razie nie życzą. To normalne i nie ma w tym nic złego. Problemem jest raczej to, że część z nas chce być w związku, ale nie do końca z dobrego powodu.

Dobra i zła motywacja

Czy może istnieć zły powód tworzenia związków? Niestety tak. Wiele z nich nie wynika z chęci bycia z drugą osobą i realizowania się życiowo razem z nią, w ich przypadku mamy do czynienia z bardzo przyziemnymi pobudkami.

Nie jest oczywiście aż tak źle, by portale randkowe odwiedzały tłumy osób nastawione tylko na poszukiwanie kogoś z kasą czy ze względu na inne korzyści. Nie należy być aż tak pesymistycznym.

Często jednak randki online odbywają się tylko dlatego, że ktoś boi się samotności, jest mało zaradny życiowo i życie w pojedynkę jest dla niego zbyt trudne. Zdarza się również, że ktoś widzi ładne zdjęcie i teraz chce… tylko jednego.

Katalog złych powodów jest dużo dłuższy. Zdarzają się w nim takie pozycje, jak zaliczanie jak najwięcej, uzyskiwanie prestiżu przez poznanie się bliżej z kimś konkretnym, a nawet zrobienie kariery poprzez uzyskanie kontaktów w związku. Nie wszystkie takie motywacje są złe, ale zawsze źle rokują na przyszłość.

Dodaj komentarz