Betonowa balustrada na balkon – co wybrać?

0

Solidnie wykonane balustrady betonowe balkonowe decydują o bezpieczeństwie, ale mogą również stanowić wspaniałą ozdobę budynku. Odpowiedni wybór materiału, z którego zostanie wykonana balustrada, będzie miał ogromny wpływ na estetykę całego budynku. Można je spotkać w wielu domach budowanych w stylu klasycznym, ale nie tylko.

Balustrada betonowa, murowana czy drewniana?

Wiele osób zastanawia się, czy betonowa balustrada na balkon, czy schody, będzie odpowiednia w przypadku ich nieruchomości. Okazuje się, że często wybierane murowane i drewniane balustrady, bardzo często nie są satysfakcjonujące, natomiast tralki betonowe do balustrad sprawiają, że balustrada na balkonie i na schodach zyskuje elegancki klasyczny wygląd. Trzeba jednak wspomnieć, że balustrady balkonowe najlepiej sprawdzają się na przestronnych przestrzeniach. Dodatkowo samo powstawanie balustrady powinno być poprzedzone odpowiednim odwodnieniem, które zapobiega zatrzymywaniu się wody deszczowej.

Betonowe balustrady balkonowe ceny i rodzaje

Koszt montażu balustrad różni się w zależności od wybranego materiału. Gotowe płyty betonowe, które spotkać można na balkonach, w blokach są zdecydowanie tańsze niż wiele innych rozwiązań, jednak trudno mówić o eleganckim wyglądzie balonów wykończonych płytą. Trochę wyższą ceną, ale jednocześnie większą elegancją cechuje się balustrada betonowa z zamontowanymi ozdobnymi tralkami, a ich ceny zaczynają się od 50 złotych i w zależności od modelu mogą kosztować nawet 600 zł.

Dodaj komentarz